';?>
 
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 3644
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در گندزدایی پساب ها

دسته بندی: کاربردها / سایر کاربردها

کاربرد نانوسیل در گندزدایی پساب هااستفاده از روشهای متداول نظیر کلرزنی برای گندزدایی پساب تصفیه خانه های فاضلاب، بدلیل مشکلات محصولات جانبی گندزدایی و خطراتی که این محصولات برای سلامت انسان و محیط زیست دارند باعث شده است تا تحقیقات برای پیدا کردن مواد گندزدای جدیدی که توانایی رقابت با روشهای قبلی را از همه جهات داشته باشد ادامه پیدا کند.
در سال های اخیر مطالعات زیادی بر روی ترکیبات متعددی از پراکسید هیدروژن برای گندزدایی پساب تاسیسات تصفیه خانه ها انجام شده است.
در این رابطه استفاده ازنانوسیل بعنوان یک جایگزین مناسب به جای شیوه مرسوم کلرزنی مورد مطالعه قرار گرفته ،چرا که استفاده از نانوسیل از یک طرف همانند کلر توانایی ایجاد باقیمانده آزاد پس از عمل گندزدایی را دارد (که این امر یکی از مزایای عمده این ماده نسبت به سایر گندزداها نظیر اشعه اولتراویوله می باشد)
و از طرف دیگر، تولید محصولات جانبی بی خطر برای انسان و محیط زیست می باشد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 2994
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در ضدعفونی آب استخر

دسته بندی: کاربردها / سایر کاربردها

کاربرد نانوسیل در ضدعفونی آب استخرگستره وسيعي از ميكروارگانيسمها مي توانند در آب و محيط استخر وجود داشته باشند.

برخي از اين ميكروارگانيسمها مي توانند بالقوه و بالفعل سلامتي شناگران را مورد تهديد قرار دهند.

بسياري از اين مخاطرات را مي توان با اعمال گندزدايي موثر و مناسب از بين برد و در اين راستا تا كنون از كلر و تركيبات آن در گندزدايي استخر استفاده شده است.

بايد توجه داشت كه مقالات و انتشارات اخير، بر توليد تركيبات جانبي ناشي از گندزدايي با كلر و اثرات سوء آن تاكيد دارد.

به منظور رفع مشكلات بهداشتي ناشي از كلر و تركيبات جانبي آن، استفاده از مواد و تركيبات گندزداي جايگزين نظير پراكسيد هيدروژن مورد توجه قرار گرفته است.

در تحقیقی که به منظور بررسی تاثیر نانوسیل بر میکروارگانیسم های شاخص در گندزدایی استخرها انجام شده بود مشخص گردید که نانوسیل بطور موثر در دوز باقيمانده 20 ميلي گرم در ليتر قادر به تامين رهنمودهاي ميكروبي ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهاني مي باشد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 3372
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در اماکن ورزشی

دسته بندی: کاربردها / سایر کاربردها

کاربرد نانوسیل در اماکن ورزشیاحتمال آلودگی به انواع میکروب‌های بيماري‌زا از جمله انواع باکتری‌ها ، قارچ‌ها ، ویروس‌ها و ... در ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی به دلیل تعدد و تنوع مراجعان از طیف‌های مختلف اجتماعی بالا می‌باشد؛ در نتیجه ورزشکاران و پرسنل این اماکن در معرض ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی می‌باشند.

این بیماری‌های عفونی معمولاً از راه تنفس ، خوراکی و پوست منتقل می‌شوند .

جایگاه‌هایی که بیشترین احتمال آلودگی با این عوامل بیماری‌زا را دارا می‌باشند عبارتند از : سطوح رختکن‌ها ، جایگاه‌های استقرار بازیکنان ذخیره و تماشاچیان ، تشک‌های ژیمناستیک و کشتی و ... ، دیوارها و کناره‌های استخر ، سونا و جکوزی...

وسایل ورزشی مشترک از جمله تردمیل و دوچرخه، البسه ورزشی مشترک، آب استخر و جکوزی، حوضچه‌های آب سرد، دست و سطوح آلوده بدن ورزشکاران و ...

در ضمن احتمال آسیب‌های پوستی و جراحات سطحی در حین انجام فعالیت‌های ورزشی در این اماکن بالا می‌باشد به همین دلیل خطر نفوذ این عوامل بیماری‌زا به داخل بدن و عفونت‌های پوستی و داخلی بسیار افزایش می‌یابد و استفاده از ضدعفونی کننده‌های پوستی مناسب به منظور پیشگیری از خطر عفونت در این موارد لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

همچنین به دلیل تماس مکرر دست ورزشکاران با سطوح آلوده فوق الذکر و عدم فرصت و امکان دسترسی به آب و صابون جهت شستشوی دست، استفاده از یک ماده ضدعفونی کننده مناسب دست بدون نیاز به آبکشی در حین انجام فعالیت‌های ورزشی مختلف ضروری به نظر می‌رسد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 10293
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در بهداشت پوست

دسته بندی: فوم ضدعفونی دست نانوسیل F2 / ضدعفونی موضع تزریق و پانسمان نانوسیل I / پزشکی

کاربرد نانوسیل در بهداشت پوستکاربرد نانوسیل در بهداشت پوستبا توجه به رويارويي غير منتظره بشر با جنبه‌هاي جديد و تهديدات و مشكلات ناشي از ميكرو ارگانيسم هاي پاتوژن و مقاوم در جامعه ، صنعت ، بهداشت و پزشكي و .... لزوم دستيابي به تركيبات ضد عفوني كننده موثرتر و كاراتراز تركيبات معمول مصرفي امروزي بيش از پيش خود نمايي مي نمايد.

تركيبات ضد عفوني كننده مدرن و جديد ضمن مطابقت با استاندارد هاي كيفي مي بايست به طور موثري بر طيف وسيعي از ميكرو ارگانيسم ها از قبيل انواع باكتري ها و قارچ ها ، مخمرها ، ويروس ها موثر بوده و كمترين ميزان عوارض جانبي سوء را بروي سلامت فرد مصرف كننده بر جاي بگذارد.

امروزه مسئله ايمني مصرف فرآورده هاي ضدعفوني كننده و آنتي سپتيك موضعي فراتر از حداقل سميت حاد و تحت حاد فرآورده مورد نظر بوده و حساسيت زايي و تحريك كنندگي پوستي وموضعي و نهايتاً خطرات اكولوژيك فرآورده مورد نظر را نيز در بر مي گيرد.

نكته نهايي كه در زمينه معرفي تركيبات و فرآورده هاي آنتي سپتيك نوين بايد مورد توجه و اهميت قرار گيرد؛ بحث عدم ايجاد مقاومت هاي ميكروبي ناشي از مصرف دراز مدت فرآورده هاي آنتي سپتيك موضعي مي باشد.

با توجه به مطالب مقدماتي عنوان شده يكي از راه حل هاي مورد توجه محافل علمي و تحقيقاتي ميكروبي، تركيب مواد شناخته شده و معمول ضد ميكروبي و استفاده از اثرات سينرژيستيك بين آنها به منظور دستيابي به فرمولاسيون هاي جديد و كار آمد مي باشد.

در خصوص محاسن و مزاياي كاربرد فرمولاسيون هاي آنتي سپتيك تركيبي مي توان به مطالب زير به اختصار اشاره نمود:

1- وسعت بخشيدن به طيف اثر ضد ميكروبي هر يك از اجزاء متشكله و همچنين پوشاندن GAPها و وقفه هاي موجود در طيف اثر بخشي هر يك از آنها

2- كاهش دادن ريسك يا خطر مواجهه با بروز مقاومت هاي ميكروبي پيش رونده ناشي از هر يك ازاجزاء متشكله به تنهايي

3- كاهش دادن ميزان مواد موثر مورد نياز و در نتيجه كاهش عوارض جانبي و تحريكات و حساسيت هاي مربوطه از طرفي و كاهش خطرات اكولوژيك مربوطه از طرف ديگر

شركت داروسازي كيميا فام در همين راستا به منظور دستيابي به يك فرمولاسيون تركيبي آنتي سپتيك موثر ، كارآمد و ايمن كه در حداقل زمان ممكنه (30 ثانيه ) توانايي اثر بخشي بعنوان آنتي سپتيك موضعي را داشته باشد موفق به ارائه يك محصول ابداعي و نوين با نام تجاري نانوسیل گرديده است.

نانوسیل I : جهت ضد عفوني موضع جراحي يا تزريق؛ بدون الکل، بدون رنگ و بو و فاقد عوارض جانبی

 نانوسیل F2 : جهت ضدعفونی دست به شکل فوم ؛ بدون الکل و عدم خشکی پوست
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 16541
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در بهداشت دهان و دندان

دسته بندی: دهانشویه نانوسیل D1 / دندانپزشکی

کاربرد نانوسیل در بهداشت دهان و دندانسلامت دهان و دندان یکی از موارد مهم دستیابی به بهداشت عمومی است که در سلامت کلی افراد جامعه تاثیر به سزایی دارد.

پوسیدگی دندان همچنان یکی از شایعترین بیماری هایی است که جامعه انسانی را تحت تاثیر قرار می دهد و در بین اقشار جامعه با هر نژاد، جنس، سن و رده اجتماعی مشاهده می شود.

تحقیقات و بررسی ها نشان داده است که موثرترین راه مقابله با این بیماری ها، پیشگیری از آن می باشد.

با توجه به شیوع پوسیدگی های دندانی و بیماری های پریودنتال و اهمیت روش های پیشگیرانه، انتخاب یک دهانشویه مناسب و موثر که ضمن داشتن طعم و مزه خوشایند و ایجاد احساس خنکی و تازگی در دهان دارای ویژگی های زیر نیز باشد لازم ضروری به نظر می رسد:

1- جلوگیری از تکثیر باکتری های غیر هوازی موثر در ایجاد بیماری های پریودنتال

2- کنترل پلاکهای دندانی از لحاظ کیفی

3- ترمیم التهابات و زخم ها و اولسرهای دهانی با توجه به اینکه پراکسید هیدروژن به عنوان ماده موثره در دهانشویه های با خاصیت Anti plaque/Anti gingivitis و نیز به عنوان  Debriding and wound  cleanser for oral mucosal injuryمورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) قرار گرفته است.

دهانشویه نانوسیل D1 که حاوی پراکسید هیدروژن می باشد به عنوان یک دهانشویه موثر و مناسب در بیماری های پریودنتال کاربرد داشته و دارای خواص سفید کنندگی (Bleaching) و از بین برنده لکه های دندانی (Dental Stain Remover) نیز می باشد و همچنین به دلیل خواص اکسید کنندگی باعث از بین بردن بوی بد دهان می گردد.


انتخاب دهانشویه مناسب مطابق با نیازهای بهداشت دهان و دندان:

 

نکات قابل توجه در انتخاب و استفاده از دهانشویه مناسب:


فوائد پراکسید هیدروژن موجود در نانوسیل D1: