';?>
 
نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | نظرات | الفبایی
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 48941
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 21-11-1392, 13:57
21-11-1392, 13:57

نانوسیل چیست؟

دسته بندی: توضیحات کلی / سئوالات متداول / محصولات / کاربردها

نانوسيل يك ضد عفوني كننده و استريليزان بسيار قوي و مولتی فانکشن یا همه کاره و اولین استریلیزان مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اتحادیه‌ی اروپا؛ مرکب از پراکسید هیدروژن و مقادیر بسیار جزئی نقره می‌باشد.


نانوسیل با طیف ضد میکروبی کامل، سرعت اثر بالا، فقدان عوارض زیان‌بار برای انسان و وسایل و عدم گزارش هر گونه مقاومت میکروبی حتي در صورت استفاده هاي مداوم و متعدد، برای استفاده‌های روزمره ‌مطمئن و سالم است و پاسخگوی نیازهای مصرف کننده می‌باشد. نانوسیل بر خلاف بسیاری از مواد ضدعفونی کننده‌ی دیگر، رنگ و بو ندارد و فاقد اثرات سرطانزایی، جهش‌زایی ژنتیکی و یا خورندگی برای ابزارهای پزشکی است

 

نانوسیل چیست؟

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید.

 
در تركيب نانوسیل پراكسيد هيدروژن بعنوان يك اكسيد كننده بر روي تمامي ميكروارگانيسم ها  )ويروسها، باكتريها، قارچها ، تك ياخته ها و ...) و همچنين بيوفيلم موثر بوده و در دزهاي پيشنهادي باعث از بين رفتن آنها مي گردد.
 
نقره نيز علاوه بر دارا بودن خصوصيات ضد عفوني كنندگي ، با پراكسيد هيدروژن سينرژيسم بوده و ضمن افزايش قدرت اثر و پايداري آن، موجب غیرفعال شدن تقسیم و همچنین متابولیسم سلولی میکروارگانیسم مي گردد.

 

نانوسیل داراي سرعت اثر قابل ملاحظه اي بوده و علاوه بر عدم ايجاد رنگ ، بو و مزه در آب هيچ گونه خطري براي محيط زيست ندارد.

نکته ی بسیار جالب دیگر اینکه با توجه به تجزیه ی هیدروژن پراکساید پس از ضدعفونی به آب و اکسیژن (H2O2= H2O+O2)؛ ذرات نقره بر روی سطح ضد عفونی شده باقی می ماند و این آثار با اینکه نامرئی و غیر سمی هستند، اما به طور فعال و موثر با رشد مجدد میکروارگانیسم ها مقابله می کنند.


ابر تگ‌ها: نانوسیل, ضدعفونی کننده قوی

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 4782
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در پزشکی

دسته بندی: کاربردها / پزشکی

استفاده از نانوسیل از بار میکروبی در سطح پوست و متعاقب آن ورود میکروبهای مضر به درون بدن می کاهد.
 

رقت های مناسبی از نانوسیل می تواند باکتری های مضر و قارچ های سطح پوست را از بین برده و زخمهای پوستی (شامل سوختگی ها، جراحات، زخم های ناشی از اعمال جراحی و حتی جوش ها و دمل ها) را ضدعفونی شده نگهدارد.

از نانوسیل حتی می توان برای ضد عفونی نمودن زخم های محوطه دهانی، بهداشت و سفیدی دندان ها و بهبود گلودردهای چرکی استفاده نمود.1

 کاربرد نانوسیل در پزشکی

نانوسیل گزینه نخست برای درمان عفونت نمی باشد. اما در کنار درمان های اصلی و بخصوص هنگامی که هدف، کاهش تعداد میکروب های موجود در سطح زخم و کاستن از شدت عفونت در ناحیه زخم می باشد، یکی از مناسب ترین گزینه هاست.

 

در محیط های پزشکی و بیمارستانی نیز از نانوسیل برای ضد عفونی سطوح، وسایل، البسه و تجهیزاتی که در درمان بیماران کاربرد دارند در حد وسیعی استفاده می گردد. (همچنین می توان اتاق ها، سطوح، دیوارها، میزهای معاینه، مخازن و لوله های آب، سیستم تهویه مطبوع و تخت های بیمارستانی را با نانوسیل ضدعفونی نمود.)

 

نانوسیل در برابرMRSA، HIV، H1-N1، بسیار موثر بوده و آمیب ها، ویروس ها و حتی اسپورها را از روی سطوح از بین می برد.

 

1: همواره باید در نظر داشت که نانوسیل هیچگاه نباید بلعیده شود.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 4897
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در دندانپزشکی

دسته بندی: کاربردها / دندانپزشکی

ضدعفونی کننده نانوسیل به علت سالم بودن و داشتن ويژگی اختصاصی، در تمامی زمينه ها به منظور رعايت بهداشت و بالا بردن سطح سلامت عمومی در جامعه کاربرد گسترده دارد.

از جمله موارد کاربرد نانوسیل استفاده ی آن در بخش دندانپزشکی می باشد که در این خصوص می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاربرد نانوسیل در دندانپزشکی 

الف) استریلیزاسیون سطوح و تجهیزات حساس:

از محلول نانوسیل 6 درصد برای استریلیزان سطوح و تجهیزاتی از قبیل فرزهای کارباید و الماسه، ابزار آندودنتیک، فایل، پیزو، گیتس و... و همچنین انواع سیستم های اولتراسونیک، سر قلم های جرم گیری و یا انواع الواتور، داویه و قلم ها و.... می توان استفاده کرد.

 

ب) ضد عفونی سطوح و تجهیزات نیمه حساس:

یکی از منابع مهم انتقال آلودگی در دندانپزشکی دستگاه ها و تجهیزات آلوده می باشد.

نانوسیل 2 درصد بعنوان یک ضد عفونی کننده ایده آل بدون ایجاد خورندگی جهت ضد عفونی کردن سطوح و تجهیزات نیمه حساس دندانپزشکی از قبیل کف و دیوارهای مطب یا کلینیک،یونیت ها،دستگیره ها، کراشورها و همچنین ضدعفونی انواع توربین، آنگل، ایرموتور و هندپیس توصیه می گردد.

 کاربرد نانوسیل در دندانپزشکی

ج) ضدعفونی کردن سیستم آب یونیت:

در یونیت های دندانپزشکی مقدار زیادی آب به منظور شستشوی زخم، شستشوی دهان و سرد کردن وسایل مورد نیاز است.

این آب بطور پیوسته وارد حفره های دهان و بصورت آئروسل وارد دستگاه تنفسی فوقانی افراد تحت درمان می گردد.

آلودگی لوله ی یونیت دندانپزشکی عمدتا ناشی از باکتری هایی است که در ساختار بیوفیلم ها وجود داشته و روی سطح داخلی لوله های آب می مانند.

بیوفیلم بطور مداوم آب یونیت را آلوده می نماید و خطر مهمی جهت ایجاد عفونت برای پرسنل دندانپزشکی و بیماران محسوب می شود.

بعضی از باکتری های یافت شده در آب یونیت دندانپزشکی شامل سودوموناس ، لژیونلا و گونه های مایکوباکتریوم (بجز توبرکلوزیس) می باشد، که ضدعفونی کننده نانوسیل در مدت زمان کوتاهی قادر به از بین بردن آنها می باشد.

نانوسیل 2 درصد ضدعفونی کننده ای مناسب جهت ضد عفونی سیستم آب یونیت دندانپزشکی می باشد.

سیستم آب یونیت با محلول نانوسیل 2 درصد پر شده و در تمام طول شب باقی گذاشته می شود، سپس برای 30 ثانیه با آب استریل در صبح روز بعد، قبل از درمان مریض با فشار شستشو می شود.

ضدعفونی هفته ای یکبار در طول شب (15 ساعت) با استفاده از نانوسیل 2 درصد، تراکم باکتریایی را به میزان قابل قبول (مورد تایید انجمن دندانپزشکان آمریکا) کاهش داده و مانع از انباشته شدن یا انسداد لوله های آب یونیت دندانپزشکی با رسوبات آلی با منشا بیوفیلم و یا شیمیایی می گردد و در ضمن ، بوی بد ناشی از تجمع باکتری در سیستم آب یونیت دندانپزشکی (که به عنوان یک مشکل در 40 سال گذشته شناخته شده است ) را برطرف می نماید.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 4245
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در دامپزشکی

دسته بندی: کاربردها / دامپزشکی

نانوسیل در دامپزشکی و دامپروری بخصوص بهداشت مزارع، پرورش دام و طیور و آبزیان همواره کاربرد داشته است.

اگر چه که نقره گرانتر از آن است که در دامپزشکی استفاده شود اما در مواردی مدیریت جراحات حیوانات همان فرآیندی را طی می کند که در انسانها رعایت می شود.

کاربرد نانوسیل در دامپزشکیکاربرد نانوسیل در دامپزشکی

 

پراکسید هیدروژن که مهمترین ترکیب نانوسیل می باشد؛ برای سالم سازی حوضچه ها و مخازن نگهداری ماهی و حتی آکواریوم ها کاربرد فراوانی دارد.

همچنین از آن برای ضد عفونی جایگاه نگهداری دام و طیور و حیوانات خانگی، میزهای معاینه حیوانات، قفس پرندگان، وسایل و ابزارآلات دامپزشکی، ظروف آبخوری و غذا خوری حیوانات و حتی ضدعفونی سطوح و دیوارهای منازلی که در آنها حیوانات خانگی نگهداری می شوند به طور وسیعی استفاده می شود.

از هیدروژن پراکسید در ترکیبات ضدعفونی کننده نوک پستان گاوهای شیری نیز استفاده می گردد.

 

1: ژورنال مراقبت های خاص و اضطراری در دامپزشکی، جلد20، صفحات 456 تا 463 ، آگوست 2010

اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 9271
 • نويسنده: mh
 • تاريخ: 13-11-1392, 18:19
13-11-1392, 18:19

کاربرد نانوسیل در صنایع غذایی جهت ضدعفونی سطوح، تجهیزات و کف

دسته بندی: کاربردها / صنایع غذایی، تولیدی و ...

بیماری های ناشی از غذا، یکی از شایع ترین و شدیدترین مشکلات بهداشت عمومی در جهان امروز هستند، که علاوه بر مرگ و ناخوشی، هزینه های بالایی را بر سطح اجتماع، خانواده ها، سیستم مراقبت بهداشتی و اجتماعی و موسسات تجاری به بار می آورد.

بهداشت مواد غذايي عبارت است از:

"کليه موازيني که رعايت آنها در توليد، نگهداري و عرضه مواد غذايي ضروري است

تا ماده غذايي سالم و با کيفيت بالاي بهداشتي به دست مصرف کننده برسد."

کاربرد نانوسیل در صنایع غذایی

 بنابراین انتخاب و کاربرد صحیح مواد ضدعفونی کننده مناسب به منظور حصول به ضدعفونی مطمئن و پیشگیری از مسمومیت های غذایی ضروری می باشد. نانوسیل مي تواند بطور گسترده اي در صنايع غذايي كاربرد داشته باشد.

از نانوسیل مي توان در صنايع مختلف مثل گوشت و فراورده هاي پروتئيني، ماهي و كنسرو، شير و فراورده هاي لبني، مرغ و تخم مرغ، سس و انواع رب، نوشابه،دوغ و آب معدني، قند و شكر، شكلات،آدامس و تافي، كيك،كلوچه و بيسكويت، ميوه و سبزيجات، آبليمو، ترشي، مربا و عسل، آبميوه، كنستانتره وكمپوت، ماكاروني وتوليدات نشاسته اي، آرد و نان، چيپس واسنك، آجيل و خشكبار، چاي و قهوه، نمك، ادويه و اسانس و هم چنین توليد يخ مصرفي در صنايع غذايي و غيره استفاده كرد.

 

دانلود جزوه کامل توضیحات و دستورالعمل استفاده از نانوسیل در کارخانه های صنایع غذایی

صفحه قبل صفحه بعد